16-10-2015 16:11

„Let’s cowork” - Dni Otwarte Polskiego Coworkingu

Każde z biur zobowiązało się udostępnić przynajmniej jedno biurko, z którego można przez pięć dni bezpłatnie skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jak sprawdza się funkcjonowanie w ramach takiej społeczności. Według danych z konferencji GCUC, wiele osób pracujących w formule coworkingu przyznaje, że praca w takich warunkach zwyczajnie pozwala im zachować spokój w pracy i „nie zwariować".

Głównym źródłem popularności biur coworkingowych jest rozwój sceny startupowej oraz  zmieniający się model pracy. Ciekawy artykuł na ten temat opublikował portal FastCompany wskazując kilka podstawowych trendów, w tym np.: 1) pracować możesz wszędzie - nie dojeżdżasz już codziennie do biura 2) praca o dowolnej porze dnia lub nocy zamiast od 9:00 do 17:00 - ważny jest deadline, a nie czas poświęcony na wykonanie danej pracy 3) praca od projektu do projektu a nie na bezpiecznym etacie. Biura coworkingowe są naturalną odpowiedzią na potrzeby ludzi, których te trendy już objęły. 

„Let’s cowork” - Dni Otwarte Polskiego Coworkingu

 

Dla wielu osób, które pracują jako freelancerzy, przestrzeń coworkingowa jest atrakcyjną alternatywą dla kawiarni, knajp i – oczywiście – własnego mieszkania. Atmosfera otwartości, skupienia połączona z ergonomicznym krzesłem i biurkiem sprawiają, że rezultaty pracy freelancera w biurze coworkingowym są nieporównywalnie lepsze od tego, co powstaje w mieszkaniach czy kawiarniach. Według  danych przedstawionych w połowie tego roku na corocznej konferencji coworkingowej GCUC ponad 80% ankietowanych osób przypisuje pracy w biurze coworkingowym bezpośredni wpływ na zwiększenie motywacji do pracy oraz poszerzenie sieci kontaktów zawodowych. Większość osób przyznaje, że dołączenie do społeczności coworkingowej przekłada się na pozyskanie nowych umiejętności zawodowych.Jak pokazują wyniki Coworking Survey z 600 biur coworkingowych w 2007, ich liczba w świecie wzrosła obecnie do ok. 6000. Szacuje się że do 2017 roku takich miejsc może być już około 25 000. “Let’s cowork” jest świetną okazją do uaktualnienia tych danych ponieważ jego organizacja zbiegła się z ropoczęciem Global Coworking Survey 2016 przeprowadzanej przez naszego patrona medialnego - DeskMag.

Inne aktualności

20.06.2021

Wynajem sal szkoleniowych w całym kraju

Wracają szkolenia w formie stacjonarnej więc jak zwykle oferujemy szeroki wachlarz sal konferencyjnych.
Czytaj więcej
10.05.2021

Praca w zespole rodzinnym? Dlaczego by nie :)

Niektórzy lubią czuć w pracy wsparcie najbliższych...
Czytaj więcej
03.01.2021

Sala szkoleniowa w nowym wydaniu

Zapraszamy do naszej sali szkoleniowej przyszykowanej dla Was na Nowy Rok :)
Czytaj więcej
01.07.2020

Bozon dziś świętuje

Międzynarodowy Dzień Psa
Czytaj więcej

Copyright © 2024 Coworking Studio Kraków